MT200DT12L2
Product Categories
Beijing Silk Road Enterprise Management Services Co.,LTD
Trust Seal
Verified Supplier
Credit Check
Supplier Assessment
Contact Now
MT200DT12L2
Category : Discrete Semiconductor Products Thyristors SCRs - Modules
Product Status : Active
Mounting Type : Chassis Mount
Package : Bulk
Voltage - Off State : 1.2 kV
Series : -
Current - On State (It (AV)) (Max) : 200 A
Mfr : Yangjie Technology
Voltage - Gate Trigger (Vgt) (Max) : 3 V
Operating Temperature : -40°C ~ 125°C (TJ)
Current - Gate Trigger (Igt) (Max) : 150 mA
Package / Case : Module
Current - Non Rep. Surge 50, 60Hz (Itsm) : 1900A @ 50Hz
Structure : Bridge, 3-Phase - SCRs/Diodes
Number of SCRs, Diodes : 1 SCR, 6 Diodes
Description : Thyristors - SCRs - Modules L2 2
Contact Now
SCR Module 1.2 kV Bridge, 3-Phase - SCRs/Diodes Chassis Mount Module