B72205S0200K111
Product Categories
Beijing Silk Road Enterprise Management Services Co.,LTD
Trust Seal
Verified Supplier
Credit Check
Supplier Assessment
Contact Now
B72205S0200K111
  • 1
Diameter : 5 mm
Voltage Rating AC : 20 VAC
Product Category : Varistors
Peak Surge Current : 100 A
Surge Energy Rating : 600 mJ
Termination Style : Radial
Packaging : Reel
Clamping Voltage : 65 V
Series : StandardD
Varistor Voltage : 33 VDC
Voltage Rating DC : 26 VDC
Operating Temperature Range : - 40 C to + 85 C
Capacitance : 980 pF