APTGF75H120TG
Product Categories
Beijing Silk Road Enterprise Management Services Co.,LTD
Trust Seal
Verified Supplier
Credit Check
Supplier Assessment
Contact Now
APTGF75H120TG
Category : Discrete Semiconductor Products Transistors IGBTs IGBT Modules
Current - Collector (Ic) (Max) : 100 A
Product Status : Obsolete
Mounting Type : Chassis Mount
Package : Bulk
Series : -
Package / Case : SP4
Vce(on) (Max) @ Vge, Ic : 3.7V @ 15V, 75A
Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max) : 1200 V
Supplier Device Package : SP4
Mfr : Microchip Technology
Operating Temperature : -
Current - Collector Cutoff (Max) : 250 µA
IGBT Type : NPT
Power - Max : 500 W
Input : Standard
Input Capacitance (Cies) @ Vce : 5.1 nF @ 25 V
Configuration : Full Bridge Inverter
NTC Thermistor : Yes
Description : IGBT MODULE 1200V 100A 500W SP4
Contact Now
IGBT Module NPT Full Bridge Inverter 1200 V 100 A 500 W Chassis Mount SP4